TRT Eba Tv Ortaokul Canlı izle

EBA TV Ortaokul Hakkında

EBA TV Ortaokul da ortaokul öğrencilerine yönelik yayın yapılıyor. Ders anlatım yayınları her gün farklı saatlerde olacak bu sayede yayın zamanını kaçıran öğrencilerin de ders içeriklerine ulaşabilmesi sağlanıyor. 

EBA TV Ortaokul Merak Edilenler  EBA TV sistemi, farklı seviyelerdeki öğrencilere yönelik 3 kanal ve 6 farklı frekansı bünyesinde barındıran uzaktan eğitim sistemi.

Test yayınlarıyla yayına başlayan kanal 23 Mart 2020 tarihinden itibaren de ders anlatımı yayınlarını Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilere ulaştırmaya başlayacak.  

EBA TV Ortaokul dersleri saat 09.00 – 13.30 arasında olurken saat 13.30 – 17.30 ve 17.30 – 21.30 aralıklarında ilk yayını kaçıran öğrenciler için tekrar yayınları yapmakta. Dersler ise 40 dk olmak yerine 20’şer dakikadan oluşuyor. Bunun nedeni ise okul ortamıyla ev ortamının öğrenci için aynı konsantrasyonu sağlayamaması.

EBA TV Ortaokul’da Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce ve İmam Hatip ortaokulu öğrencilerine için Arapça dersleri öğrencilere sunmakta.

EBA TV Ortaokul TRT altyapısını kullanarak yayın yapacak olan EBA TV Ortaokul kanalına verdiğimiz güncel frekans bilgilerini kullanarak uydu cihazınızın kanal ekleme veya kanal tarama bölümlerine girebilirsiniz. 

EBA TV Ortaokul HD Yayın Bilgileri:

Frekans: 12084 

Sembol Oranı: 13720 

Polarizasyon: Yatay (H)

FEC: 2/3

EBA TV Ortaokul SD Yayın Bilgileri: 

Frekans: 11916 

Sembol Oranı: 30000 

Polarizasyon: Dikey (V) 

FEC: 3/4